Normobaria – korzyści i zalety zabiegu

Normobaria – korzyści i zalety zabiegu

Komora normobaryczna Łodzi to propozycja dla osób, którym zależy na poprawie stanu całego organizmu. Każdy seans wywołuje pozytywne rezultaty, jakie mogą Państwo osiągnąć w czasie tradycyjnej tlenoterapii hiperbarycznej, przy jednoczesnej eliminacji wad występujących przy hiperbarii. Normobaria Łódź wspiera regenerację wszystkich tkanek w ludzkim ciele, poprawia naturalną odporność, likwiduje stany zapalne oraz odmładza, umożliwiając zachowanie doskonałej kondycji i wyglądu – niezależnie od wieku.

Czym jest normobaria?

Normobaria – to specjalnie skomponowana atmosfera, w której panuje ciśnienie 1500 hPa, znajduje się do 40% więcej tlenu, 1-3% więcej dwutlenku węgla i do 0,5% więcej cząsteczkowego wodoru niż w zwykłych warunkach atmosferycznych. Przebywanie w normobarii skutecznie wspomaga zdrowie, jest całkowicie bezpieczne i nie ma żadnego negatywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu.

Czytaj więcej

4 obszary korzyści z pobytu w komorze normobarycznej

Zabiegi w komorze normobarycznej w Łodzi niosą za sobą liczne korzyści, które możemy podzielić na 4 główne grupy. Każdy zabieg pozytywnie oddziałuje na zdrowie, zapewniając dobre samopoczucie i długowieczność. Gwarantuje również efekty w zakresie odmładzania oraz poprawia wyniki w sporcie, wspierając regenerację i zwiększając wydolność organizmu.

Samopoczucie

Pobyt w komorze normobarycznej w Łodzi pozytywnie wpływa na samopoczucie pacjentów. Ogranicza stany przewlekłego zmęczenia, stresu oraz depresji. Ułatwia zasypianie, polepsza pamięć i koncentrację oraz uśmierza bóle głowy. Ponadto wspiera detoksykację organizmu, zapewniając dobry nastrój i poprawiając ogólną żywotność.

Sport

Normobaria Łódź to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnie uprawiających sport. Pomaga dotleniać organizm, w naturalny sposób zwiększając wydolność i możliwe do osiągnięcia efekty treningów. Przyspiesza zanikanie zakwasów oraz regenerację po kontuzjach i urazach, a dodatkowo wzmacnia metabolizm, ułatwiając walkę ze zbędnymi kilogramami.

Zdrowie

Komora normobaryczna Łódź to nieocenione wsparcie dla pacjentów z problemami zdrowotnymi. Seanse wspomagają leczenie zmian skórnych: oparzeń, łuszczycy, trądziku czy egzemy. Przyspieszają regenerację po zabiegach chirurgicznych i chemioterapii oraz rekonwalescencję po zawałach i udarach. Optymalizują terapię przewlekłych dolegliwości – RZS, alergii, cukrzycy, grzybicy, boreliozy, stwardnienia rozsianego czy zapalenia zatok. Dodatkowo wspierają wzrost komórek macierzystych wpływających na odbudowę tkanek w organizmie.

Odłmadzanie

Normobaria Łódź przynosi liczne korzyści również w zakresie odmładzania. Hamują procesy starzenia organizmu, wygładzając zmarszczki oraz poprawiając napięcie i elastyczność skóry. Wspiera przemianę materii, pomagając w walce z nadwagą i cellulitem. Jest również nieocenionym wsparciem dla par mających problemy z płodnością, zwiększając potencję seksualną oraz szansę na zajście w ciążę.

Normobaria – korzyści i zalety zabiegu

Normobaria to zaawansowana technologicznie komora, utrzymująca ciśnienie 1500 hPa i zawierająca powietrze o zawartości do 40% tlenu, 1-3% dwutlenku węgla i 0,5% cząsteczkowego wodoru, czyli więcej niż ilość, w jakiej gazy te występują w znanych nam warunkach atmosferycznych. Pobyt w komorze normobarycznej w Łodzi niesie za sobą liczne korzyści zdrowotne w zakresie dobrego samopoczucia, zdrowia, odmładzania i ogólnej sprawności fizycznej. Zabiegi są całkowicie bezpieczne dla pacjenta, a zarazem poprawiają funkcjonowanie całego organizmu, ciesząc się stale rosnącą popularnością na całym świecie.
Metodologia terapii normobarycznej wywodzi się z hiperbarii i jest jej udoskonaloną formą. Terapia normobaryczna korzysta ze wszystkich zalet terapii hiperbarycznej i jest jednocześnie pozbawiona jej wad.  W trakcie terapii normobarycznej nie jesteśmy narażeni na zjawisko tzw. chemicznego zapalenia płuc, ponieważ w jej przebiegu stosuje się niższe stężenie tlenu, niż w terapii hiperbarycznej, a dzięki podwyższonej zawartości dwutlenku węgla przyswajalność tlenu przez komórki organizmu człowieka  jest o wiele skuteczniejsza. Dwutlenek węgla ułatwia odłączenie tlenu z hemoglobiny w naczyniach włosowatych, gdzie jest najbardziej potrzebny – efekt Hendersona-Bora.Dodatkowo w komorze normobarycznej atmosfera została wzbogacona o cząsteczkowy wodór, który pełni rolę antyoksydanta. Wodór spowalnia podziały komórek i wydłuża ich życie.