Strona główna-1

[vc_row][vc_column][rev_slider_vc alias=”slaido-95-1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][doctor_sectiontitle sc_tag=”p” sc_title=”Witaj na naszej stronie”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/5″][vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjJmYi1yb290JTIyJTNFJTNDJTJGZGl2JTNFJTBBJTNDc2NyaXB0JTIwYXN5bmMlMjBkZWZlciUyMGNyb3Nzb3JpZ2luJTNEJTIyYW5vbnltb3VzJTIyJTIwc3JjJTNEJTIyaHR0cHMlM0ElMkYlMkZjb25uZWN0LmZhY2Vib29rLm5ldCUyRnBsX1BMJTJGc2RrLmpzJTIzeGZibWwlM0QxJTI2dmVyc2lvbiUzRHY3LjAlMjIlMjBub25jZSUzRCUyMlhFdDBJWW1LJTIyJTNFJTNDJTJGc2NyaXB0JTNF[/vc_raw_html][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][/vc_column][vc_column width=”3/5″][vc_column_text css=”.vc_custom_1616573954625{padding-right: 120px !important;}”]

Komora normobaryczna Łódź Piotrków Trybunalski

Czym jest komora normobaryczna? To pomieszczenie wypełnione powietrzem o starannie opracowanym składzie i ciśnieniu około 1500 hPa. Dostarcza ono około 40% tlenu, 1-3% stężonego dwutlenku węgla oraz 0,5% cząsteczkowego wodoru, czyli więcej niż znajduje się w zwykłym powietrzu atmosferycznym. Normobaria w Piotrkowie Trybunalskim niedaleko Łodzi niesie za sobą nieocenione korzyści dla całego organizmu.

Normobaryczna komora

Zapewnia doskonałe warunki do regeneracji wszystkich tkanek oraz rekonwalescencji po przebytych schorzeniach. Pod zwiększonym ciśnieniem komórki znacznie lepiej wykorzystują dostarczony tlen, a wzrastająca produkcja komórek macierzystych wpływa na zachowanie młodości i dobrej kondycji całego ciała. Ponadto, w odróżnieniu od komory hiperbarycznej, terapia w komorze normobarycznej jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia i nie wywołuje niepożądanych skutków. Każdy zabieg jest prowadzony w komfortowych dla organizmu warunkach, umożliwiając pełen relaks i osiągnięcie maksymalnych efektów leczniczych u każdego pacjenta.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][doctor_medicalservice plan_feature=”%5B%7B%22feature_icon%22%3A%22fa%20fa-calendar-plus-o%22%2C%22feature_name%22%3A%22Um%C3%B3w%20spotkanie%22%7D%2C%7B%22feature_icon%22%3A%22fa%20fa-ambulance%22%2C%22feature_name%22%3A%22Poddaj%20si%C4%99%20terapii%22%7D%2C%7B%22feature_icon%22%3A%22fa%20fa-thumbs-up%22%2C%22feature_name%22%3A%22Ciesz%20si%C4%99%20zdrowiem%2C%20m%C5%82odo%C5%9Bci%C4%85%20i%20samopoczuciem%22%7D%5D” sc_title=”Komora normobaryczna to pomieszczenie wypełnione idealnym składem powietrza.” sc_desc=”Gdzie ciśnienie wynosi 1500hPa, a odpowiednio stężony dwutlenek węgla (1-3%) i dodatkowo cząsteczkowy wodór (ok 0,5%) daje organizmowi niesamowitej siły do regeneracji.” sc_btntxtone=”Dowiedz się więcej” sc_btnurlone=”/kontakt” sc_btnurltwo=”/kontakt” sc_btntxttwo=”Zarezerwuj termin” sc_image=”1089″][vc_message]

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja wizyty z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w komorze

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

Normobaria

Być może będzie dla Ciebie zaskoczeniem, że panujące obecnie na Ziemi warunki nie są dla człowieka optymalne. I nie chodzi tutaj wcale o zanieczyszczenie, lecz o skład cząsteczkowy powietrza, którym oddychamy. Przy ciśnieniu atmosferycznym 1000 hPa procentowa zawartość tlenu i dwutlenku węgla we wdychanym powietrzu jest po prostu zbyt niska, aby tkanki mogły zostać w pełni dotlenione. Efekt? Twoje komórki są w stanie wykorzystać zaledwie 30% tlenu, który dostarczają im czerwone ciałka krwi.

Na szczęście możesz to zmienić. Regularne seanse w komorze normobarycznej, czyli w warunkach podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, pomagają przywrócić w ciele stan homeostazy. Stymulują one organizm do odnowy i autoregeneracji. Są więc naturalną metodą leczenia wielu chorób i dolegliwości. W przeciwieństwie do tlenoterapii hiperbarycznej, podczas której pacjent oddycha praktycznie czystym tlenem, korzystanie z normobarii jest całkowicie bezpieczne.

Normobaria to rodzaj tlenoterapii, która przynosi nam wiele wspaniałych efektów m. in.:

 • odmładza organizm
 • wygładza zmarszczki
 • spowalnia starzenie się organizmu
 • wydłuża okres życia
 • zwiększa produkcję komórek macierzystych
 • natlenia wszystkie komórki
 • hamuje rozmnażanie bakterii beztlenowych
 • bardzo stymuluje układ immunologiczny
 • regeneruje organizm po operacjach i chemioterapii
 • poprawia pamięć i zdolności intelektualne
 • regeneruje i pomaga w utrzymaniu układu kostnego
 • wspomaga kondycję psychiczną i fizyczną

Szerzej o normobarii tutaj

W celu polepszenia jakości powietrza dodatkowo zostały zamontowane w komorze jonizatory.

Szerzej o jonizatorach tutaj

Picie wody REDOX o silnych właściwościach antyoksydacyjnych w komorze normobarycznej zwiększa właściwości regenerujące natlenionego organizmu.

Szerzej o wodzie REDOX

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Komora normobaryczna – przeciwskazania” i_icon_fontawesome=”fa fa-exclamation-circle” color=”sky” border_width=”2″ css_animation=”fadeInDown” add_icon=”true”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][/vc_column][vc_column css_animation=”fadeInUp” width=”1/3″][vc_column_text]

O ile wielu pacjentów nie może odwiedzać komory hiperbarycznej, o tyle z dobrodziejstw normobarii może skorzystać prawie każdy. Ponieważ w komorze normobarycznej panują optymalne warunki dla Twojego ciała, tlenoterapia w naszym ośrodku w Piotrkowie Trybunalskim, niedaleko Łodzi jest dla większości osób całkowicie bezpieczna. Ze względu na warunki delikatnie podwyższonego ciśnienia oraz konieczność przebywania przez dłuższy czas w zamkniętym pomieszczeniu, przeciwskazaniem do seansów tlenoterapii normobarycznej może być:
 • ciąża
 • odma płucna
 • gorączka
 • zapalenie ucha
 • klaustrofobia
 • barotrauma ucha środkowego
 • przewlekła obturacyjna choroba płuc z uwięzieniem powietrza

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1576169055846{margin-top: -20px !important;}”][vc_column][doctor_offer sc_title=”Korzyści z normobarii” sc_bg=”9″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”” color=”sky” border_width=”2″ css_animation=”fadeInDown”][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row_content”][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”4/6″][vc_column_text]

Komory normobaryczne i hiperbaryczne w Polsce

Jako metoda tlenoterapii normobaria zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Niestety w Polsce jest jeszcze niewiele miejsc, w których można skorzystać z komory normobarycznej. Cena pojedynczego zabiegu zależy od konkretnego ośrodka i długości trwania seansu. Jedna z placówek, która oferuje taką możliwość, to Wola Krzysztoporska. Korzystając z normobarii niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego, możesz skutecznie poprawić swój stan zdrowia i samopoczucie oraz wspomóc leczenie i rekonwalescencję po chorobie czy zabiegach bez obaw o ewentualne skutki uboczne terapii.

Trudno więc się dziwić, że tlenoterapia cieszy się stale rosnącą popularnością. Każdego dnia komorę normobaryczną w okolicach Łodzi odwiedzają pacjenci, którym zależy na poprawie stanu zdrowia, lepszym samopoczuciu i dotlenieniu organizmu. Korzystając z zabiegu, każdy może w naturalny i komfortowy sposób wspomóc pracę wszystkich komórek ciała, zyskując lepszą wydolność organizmu, doskonały wygląd oraz spowolnienie procesów starzenia.

Komora hiperbaryczna a normobaryczna

Choć seanse normobarii i hiperbarii bazują na tlenoterapii, zasady ich działania różnią się od siebie. W komorze normobarycznej powietrze zawiera 40% tlenu, 1-3% dwutlenku węgla oraz 0,5% wodoru, natomiast w komorze hiperbarycznej – niemal 100% samego tlenu. Ponadto w trakcie zabiegów normobarii pacjenci spędzają czas w wygodnych fotelach, oddychając powietrzem bez żadnych ograniczeń. Terapia hiperbaryczna wymaga stosowania masek lub szczelnych kapturów, które mogą powodować pewien dyskomfort u części osób.

Co ważne normobaria nie niesie za sobą żadnych negatywnych konsekwencji dla zdrowia, a hiperbaria po dłuższej ekspozycji na stuprocentowy tlen może wywoływać stany zapalne płuc. Przy pobycie w sztywnych komorach hiperbarycznych na pacjenta oddziałuje także znacznie wyższe ciśnienie o wartości sięgającej nawet 3500 hPa. Może ono być szkodliwe dla pęcherzyków płucnych, a także powodować bóle głowy czy urazy i ciśnieniowe bóle uszu i zatok. Seanse w komorze normobarycznej w Piotrkowie Trybunalskim zapewniają wszelkie korzyści, a jednocześnie niwelują możliwe skutki uboczne tlenoterapii hiperbarycznej.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]