Leczenie egzemy w Piotrkowie Trybunalskim

Egzema, zwana również atopowym zapaleniem skóry (AZS), to przewlekła choroba skóry, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Charakteryzuje się stanem zapalnym, suchością i świądem skóry. Objawy mogą być bardzo uciążliwe dla pacjentów i obejmować zaczerwienione plamy, pęcherzyki, złuszczające się obszary oraz nawracające wysuszenia i podrażnienia skóry.

Tlenoterapia a leczenie egzemy

W przypadku egzemy, tlenoterapia może być stosowana jako uzupełniająca forma leczenia w celu złagodzenia objawów choroby i poprawy komfortu życia pacjenta. Dostarczenie dodatkowego tlenu do skóry podczas sesji normobarii może przyczynić się do zwiększenia dotlenienia tkanek skóry, poprawy ukrwienia oraz wspierania procesów regeneracyjnych. W rezultacie może to przyczynić się do łagodzenia stanów zapalnych skóry, przyspieszenia gojenia się zmian egzematycznych oraz zmniejszenia swędzenia i zaczerwienienia skóry. Podczas sesji tlenoterapii, pacjent oddycha czystym tlenem pod podwyższonym ciśnieniem w specjalnie zaprojektowanej komorze hiperbarycznej. Regularne sesje tlenoterapii mogą przynosić korzyści dla pacjentów z egzemą poprzez poprawę jakości skóry, zmniejszenie nawracających objawów choroby oraz zwiększenie komfortu życia. Jeśli zmagasz się z takim problemem, chętnie pomożemy Ci w leczeniu egzemy w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Warto jednak pamiętać, że tlenoterapia nie jest lekiem na egzemę i powinna być stosowana jako uzupełnienie innych form terapii, takich jak odpowiednia pielęgnacja skóry, stosowanie leków miejscowych oraz unikanie czynników wywołujących objawy choroby. Zawsze należy konsultować się z lekarzem dermatologiem w celu ustalenia odpowiedniego planu leczenia, który uwzględnia tlenoterapię jako składnik kompleksowej terapii egzemy.