Leczenie łuszczycy w Piotrkowie Trybunalskim

Łuszczyca to przewlekła choroba skóry, która charakteryzuje się nadmiernym namnażaniem się komórek skóry, co prowadzi do powstawania grudek i łuszczących się plam na skórze. Głównym celem terapii łuszczycy jest kontrola objawów i zapobieganie nawrotom, a tlenoterapia może być stosowana jako uzupełnienie leczenia, a niekiedy nawet jako samodzielna forma terapii.

Leczenie łuszczycy tlenoterapią

Zastosowanie tlenoterapii w leczeniu łuszczycy ma na celu wykorzystanie korzystnego wpływu tlenu na skórę. Podczas sesji normobarii pacjent oddycha czystym tlenem pod podwyższonym ciśnieniem, co zwiększa dotlenienie tkanek i poprawia ukrwienie skóry. W rezultacie może to przyczynić się do łagodzenia objawów łuszczycy poprzez zmniejszenie stanów zapalnych, przyspieszenie procesu gojenia się zmian skórnych oraz minimalizację swędzenia i zaczerwienienia skóry.

 

Tlenoterapia może być stosowana zarówno w postaci ogólnej, gdzie pacjent oddycha czystym tlenem w specjalnie zaprojektowanej komorze hiperbarycznej, jak i w postaci miejscowej, gdzie obszar dotknięty łuszczycą jest nastawiony na działanie tlenu pod ciśnieniem za pomocą specjalnych aplikatorów. Jednak warto pamiętać, że skuteczność tlenoterapii w leczeniu łuszczycy może być różna w zależności od indywidualnych cech pacjenta oraz stopnia zaawansowania choroby.